HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

Eski Kimliklerinizi Yenilemek İçin Son Tarih

Eski nüfus cüzdanını yeni T.C. kimlik kartı ile değiştirmediyseniz, yıl sonuna kadar bu işlemi tamamlamanız önemle duyuruldu.

10.07.2024 13:45
Eski Kimliklerinizi Yenilemek İçin Son Tarih
Eski Kimliklerinizi Yenilemek İçin Son Tarih

2016 yılı öncesinde alınmış olan eski tip ehliyet ve nüfus cüzdanlarının yenilenmesi için yıl sonuna kadar vaktiniz var.

31 Aralık 2024 tarihine kadar eski kimliklerinizi yeni T.C. Kimlik Kartları ile değiştirmek zorundasınız. Bu tarihe kadar değişim yapılmazsa, eski kimliklerle işlem yapmak mümkün olmayacak.

Yıl sonuna yaklaşırken oluşabilecek yoğunluk nedeniyle işlemlerinizi son güne bırakmamanız önemle duyuruldu.

Neden Değiştirilmelidir?

Yeni T.C. Kimlik Kartları, eski nüfus cüzdanlarına göre birçok avantaj ve güvenlik önlemi sunmaktadır. Kolay taşınabilir, taklit edilemez, üstün güvenlikli ve çipli olan bu yeni kimlik kartları, vatandaşların kamu ve özel hizmetlerden daha hızlı ve güvenli bir şekilde faydalanmasını sağlamaktadır.
Yeni Kimlik Kartlarının Özellikleri:

Temaslı-temassız yonga
Uluslararası standartlara uygun
En gelişmiş güvenlik öğelerini içeren

Başvuru İşlemleri:

Yeni T.C. Kimlik Kartı almak için vatandaşların en yakın Nüfus Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerinde gerekli belgelerin eksiksiz olması ve randevu alınması, sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlayacaktır.

Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--logo

   E-posta: bilgi(@)kadirga.com.tr
Tüm hakları Kadırga TV adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr