HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

İYİ Parti Ortahisar belediye başkan adayını açıkladı!

İYİ Parti'nin Trabzon Ortahisar Belediye Başkan adayı Veysel Kurtoğlu oldu. Kurtoğlu, bugün İl Başkanlığında düzenlenen 'Aday Tanıtım Töreni' ile kamuoyuna tanıtıldı.

07.02.2024 15:27
İYİ Parti Ortahisar belediye başkan adayını açıkladı!
İYİ Parti Ortahisar belediye başkan adayını açıkladı!
Kurtoğlu'nun İYİ Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı olarak  duyurulduğu törene;, İl Başkanı Fatma Başkan, Kurucu Üye Ali Sağır, İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhammet Erkan, Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun ile çok sayıda partili katıldı. 

2 KUTUPLU SİYASET

Kurtoğlu'nun adaylığının açıklandığı törende ilk olarak Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun, "Ülkemizin son yıllarda siyasi ve ekonomik olarak bir çok krizin içinde kalmıştır. Bu krizler 2 kutuplu siyaset oluşmasına neden oldu. 
Fakat genel seçimlerde bu 2 kutuplu siyaset bir kez daha gözler önüne serildi. 
Bu duruma dur demek İYİ Parti'ye kalmıştır. 
Yeni bir yol, yeni bir siyaset anlayışı gereklidir. Bunu da İYİ Parti olarak biz ortaya koyduk. 
Bizler cesurdan hareketiyiz, ateşten gömlek giyenlerin, pes etmeyenlerin, bizler İYİ Parti'yiz. 
Trabzon7umuz İYİ Belediyeciliğe yabancı değil. Hemen yanımızda Yomra'da Mustafa Bıyık, örnek belediyecilik yaptı. Şimdi bu anlayışı ilimize yayacağız. 
1 Nisan sabahı Güneş Şehrimize yeniden doğacak" dedi. 

 

HEP BERABER BAŞARACAĞIZ
 

İl Başkanı Fatma Başkan ise, "Kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Ben inanıyorum ki Trabzon'u İyi Belediyecilik anlayışı ile buluşturacağız. Bunu hep beraber başaracağız. Ben burada çalışmalarından, aday önerisinden dolayı İlçe Başkanım ve Yönetim Kuruluna teşekkür ediyorum. Partimizin kurulduğu günden bugüne emeklerinden dolayı verdiği mücadeleden dolayı bugün burada adaylığını açıklayacağımız Veysel Kurtoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi. 

İYİ PARTİ'NİN GÜNEŞİ DOĞACAK

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Erkan da, "Ortahisar'ımızda inşallah 1 Nisan sabahı İYİ Parti'nin güneşi doğacaktır. 18 ilçede, Büyükşehir'de iddialıyız. Bu iddiamızı inşallah seçimi kazanarak göstereceğiz. Veysel Kurtoğlu kardeşime başarılar diliyorum" diye konuştu. 

SÖZ VERİLEN PROJELER HAYATA GEÇİRİLMEDİ

İYİ Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Kurtoğlu ise, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kentimizin gelişmesi ve ileri gitmesi için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ortahisar tarihi olarak Trabzon'un en önemli noktalarının başından geliyor. 
Bu tarihi kadim kent, yerel yönetimlerin yetersizlikleri, yanlış projeler yüzünden ilerleyemedi, hatta geriye gitti. Trabzon'umuz büyükşehir olduktan sonra iktidarın 2 dönemlik Ortahisar Belediyesi performansı var. Şimdi size sorsam 10 yıllık sürede kaç tane proje yapıldı. Sayabileceğimiz projelerin sayısı 3i'ü geçmez. Bunlarda farklı kuruluşların hibe ve destekleriyle yapıldı. Buna rağmen belediyenin çok ciddi borcu var. 
Bir benzetme ile anlatacak olursak Boztepe'mize hançer gibi saplanan ucube Betonları ve Reşadiye Kavşağını söyleyebiliriz. 
10 yıllık kötü yönetim anlayışı Ortahisar'ı bozmuş durumda. 
Söz verilen projeler hayata geçirilmedi, son 10 yılda büyük enkaz oluştu. 
Şimdi aynı vaatleri tekrar veriyorlar. Ama yapamayacaklar. Bu şehrin kurtuluşu öncelikle Güney Çevre Yolu ve Raylı Sistemdir. 
Haklarını teslim etmemiz gereken nokta var. Güneş Çevre Yolunun temelini attılar. Hem de çamur üzerine asfalt dökerek. Ne proje var, ne ihale… 
Yaptıkları ve bıraktıkları enkazdan hiç utanmıyorlar. 
1 nisan sabahı Ortahisar'ımız için güneş yeniden doğacak. 
Yaklaşık 3 yıldır Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Meclisinde başkanlık yapıyorum. 
Komisyonlarda yer aldım. 
Trabzon ve Ortahisarın sorunlarının çözümünün nasıl olacağını biliyorum. 
Hem Büyükşehir'i hem de Ortahisar'ı iyi belediyecilik anlayış ile buluşturduktan sonra şehrimiz için yeni dönem başlayacak, Trabzon makus talihini yenecektir" dedi. 

İLK ADAY PALA'YDI… 

Öte yandan hatırlanacağı üzere İYİ Parti daha önce Ortahisar Belediye Başkan adayı olarak Ayhan Pala'yı açıklamıştı. Ancak Pala, daha sonra adaylık çekilmişti. Ardından Pala ile ilgili İYİ Parti'de disiplin süreci başladığı için adaylıktan çekildiği ifade edilmişti.

Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--logo

   E-posta: bilgi(@)kadirga.com.tr
Tüm hakları Kadırga TV adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr