HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

Trabzon'da çocuklardan takdir toplayan hareket! Büyüklere örnek oldular

Trabzon'da öğrenciler sahilde çevre temizliği yaptı.

16.05.2024 11:27
Trabzon'da çocuklardan takdir toplayan hareket! Büyüklere örnek oldular
Trabzon'da çocuklardan takdir toplayan hareket! Büyüklere örnek oldular

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Ortahisar Ahmet Saka İlkokulu iş birliğinde gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler Beşirli Mahallesi sahil bandında çevre temizliği yaptı. 7-10 yaş arasındaki çocukların gösterdikleri hassasiyet büyük takdir topladı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından israfın önlenmesi, doğal ve kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması amacıyla yürütülen Sıfır Atık Projesi Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde sürüyor.

Bu kapsamda Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Ortahisar Ahmet Saka İlkokulu'nun ortaklığında önemli bir sosyal etkinlik gerçekleştirildi.

Duyarlı olmaya davet ettiler
Ahmet Saka İlkokulu Harezmi Eğitim Modelinde görevli 25 öğrenci, "Çöplerden Kaynaklı Çevre Kirliliği" uygulama projesi kapsamında, Ortahisar İlçesi Beşirli sahilinde vatandaşlar tarafından bırakılan çöpleri ellerine giydikleri eldivenlerle tek tek topladı.

Çöpleri titizlikle toplayan öğrenciler, 55 kilogram geri dönüşebilir atık toplayarak ekonomiye katkıda bulundular. Öğrenciler, "Çevreyi temiz tutalım" mesajını vererek herkesi duyarlı olmaya davet ettiler

Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--logo

   E-posta: bilgi(@)kadirga.com.tr
Tüm hakları Kadırga TV adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr