HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 TEMMUZ 2024, PERŞEMBE

Lise öğrencilerinin katıldığı bölgesel yarışmaya Bayburt'tan 3 proje

Lise öğrencilerinin yarıştığı araştırma projeleri yarışmasına Bayburt'tan 3 proje davet edildi.

28.02.2024 16:06
Lise öğrencilerinin katıldığı bölgesel yarışmaya Bayburt'tan 3 proje
Lise öğrencilerinin katıldığı bölgesel yarışmaya Bayburt'tan 3 proje

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu tarafından bu yıl 55'incisi düzenlenen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına 23 bin 66 proje başvurusu alındı.

Bayburt'tan 2204-A lise öğrencilerini kapsayan araştırma projeleri yarışmasına 24 projeyle başvuru yapıldı. Başvuru yapan okullardan Bayburt Fen Lisesi, Demirözü Mustafa Köseoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Gökçedede Çok Programlı Anadolu Lisesi bölge aşamasına katılmaya hak kazandı.

Bayburt Fen Lisesinin Türk dili ve edebiyatı alanındaki 'Öz Türkçe' projesi, Demirözü Çok Programlı Anadolu Lisesinin değerler eğitimi alanındaki 'Teknoat ile Geleceğe At' projesi ve Gökçedere Çok Programlı Anadolu Lisesinin kimya alanındaki 'Su Yaşam Kaynağımızdır' projesi kabul gören projeler arasında yer aldı.
4-7 Mart tarihlerinde Erzurum'daki bölge yarışmasına katılacak olan Bayburtlu öğrenciler, yüz yüze tanıtacakları projeleri ile Türkiye Finallerine kalmayı hedefliyor.

Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--logo

   E-posta: bilgi(@)kadirga.com.tr
Tüm hakları Kadırga TV adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr